Eti Bakır-Eti
Alüminyum A.Ş.
Kurumsal Kitapçık

İçerik, Tasarım ve Baskı Hizmeti

Birikimimiz
Proje Bilgileri
Proje Tarihi: 2016, 2017, 2018
İş Ortağımız: Cengiz Holding, Eti Alüminyum A.Ş., Eti Bakır A.Ş.
İşin Türü: Kurumsal Kitapçık
Yapılan Çalışmalar: Cengiz Holding yöneticileriyle yapılan röportajlar ve kurum arşivinde yer alan bilgilerin derlenmesi sonrası bu köklü kurum için sözlü hafızanın yanı sıra yazılı bir hafıza oluşturuldu.

Kuruma özel hazırlanan kitaplar ve kitapçıklar için derlenen, kurumsal dile uygun olarak yazılan içerikler, ihtiyaçlara uygun olarak kurgulandı. Bu kurguya ve içeriğe hizmet eden bir tasarım konsepti geliştirildi ve uygulandı.

Kitap ve kitapçık çalışmalarının revizyon-onay sürecinde yayın koordinasyon hizmeti verildi ve vakit kaybedilmeden çözümler üretilip sonuca varıldı.

Matbaa danışmanlık ve baskı-takip hizmeti verilerek çalışmalar eksiksiz olarak teslim edildi.

2015 yılında oluşturulan ve sistemli hale getirilen veriler, her yıl güncellenmekte ve farklı konseptler oluşturularak kitapçıklar/kitaplar yenilenmektedir.  

Cengiz Holding için kurumsal hafıza çalışmaları 

1987 yılında Cengiz İnşaat’ın kurulmasıyla altyapı projeleri yapımında faaliyet göstermeye başlayan Cengiz Holding, enerji ve maden sektörlerindeki girişimleriyle ve bu alanlarda gerçekleştirdiği kurumsallaşma çalışmalarıyla bugün; yıllık cirosu 5 milyar Dolar’ı aşan, 35 şirket ve iştiraki barındıran büyük bir aile.

2018 yılında 40. yılını geride bırakan Cengiz Holding için 2014 yılından bu yana kurumsal içerik, tasarım, danışmanlık çalışmaları yapılmaktadır.